Palác - Fondaco dei Turchi

Fondaco dei Turchi je palác v byzantském stylu nacházející se přímo na Canal Grande. Pokud se chcete k němu dostat, musíte se plavit po Canal Grande, protože cesta po břehu k paláci nevede. Konkrétně se jedná o jeden z nejkrásnějších a největších paláců na severu města, který lze jen těžko přehlédnout.

Palác byl postaven v 13. století architektem Giacomo Palmier. V roce 1381 palác koupila Benátská republika pro markýza z Ferrary. Později však tento palác sloužil jako domov významných hodnostářů, kteří zavítali do Benátek.

Od 17. století až do roku 1838 sloužil palác jako ghetto pro osmanských Turků, kteří od tudy obchodovali. Mimo jiné, osmanští Turci dováželi do Benátek vosk, ropu a vlnu. Sice nechal Napolen Bonaparte ghetto zrušit již roku 1797, obchodníci zde dobrovolně žili do roku 1838.

Dnes je palác sídlem přírodovědeckého muzea (Museo di storia Naturale di Venezia), které se může pyšnit historickými sbírkami rostlin a živočichů, zkamenělin a vlastním akváriem. Určitě je to jedno místo z mnoha, které byste měli navštívit.

Fondaco dei Turchi Benátky