Zajímavosti v Pamploně

La Navarrería je nejstarší část města. Stojí na místě původního města Pompaelo. Dnes je místem, kde můžete navštívit příjemné náměstí, parky a bary, ve kterých můžete ochutnat typické pintxos - tapas. V této části se nachází také nádherná Goricko katedrála.

Ve městě je velmi populární akce, která se koná pravidelně každý rok. Jde o běh býků. Nejdříve šlo jen o místní slavnost, ale postupem času se stala lákadlem lidí z celého světa. Dnes je už tak populární, že sem během slavnosti zavítají tisíce turistů, kteří touží po zábavě, dobrém jídle a pití, a tak jistě po běhu s býky v uličkách Pamplony, který chtějí vidět živě.

Díky výborné poloze města se v minulosti do Pamplony velmi rychle dostávali nejnovější trendy v architektuře. Dokonce v některých případech sem dorazili i o několik století dříve než do ostatních míst ve Španělsku. Většina historických památek pochází ze středověku.

Po celém městě je roztroušeno velké množství parků a zahrad. I díky přírodě mají obyvatelé tohoto malého města vysokou životní úroveň.

Dalším skvostem je místní La Ciudadela. Je to citadela, která byla postavena v 16. století ve tvaru hvězdy. V té době bylo město hlavní španělskou vojenskou základnou. Když pominula její původní vojenská funkce, v citadele proběhla rekonstrukce a stala nejoblíbenějším místem na volnočasové a kulturní aktivity. V areálu se nacházejí krásné parky, zahrady, výstavy, chodníky a lavičky, kde si můžete sednout a nasávat krásu kolem sebe.

akční letenky Pamplona