Kam na jídlo v Berlíně?

Berlín z pohledu gastronomie není typickým německým městem. V místní restauraci se velmi nesetkáte s klasickou klobásou se zelím, ale spíše si pochutnáte na kebabe nebo currywurstu.

Döner Kebab 

Skoro v každém rychlém občerstvení v Berlíně, najdete Döner Kebab. Je to díky tomu, že zde žije početná turecká menšina. Kebab je jídlo, které sestává s kousků grilovaného masa se zeleninou a omáčkou. Všechno je to zabalené do chlebové placky. Kebab je v Berlíně dokonce populárnější než klasický hamburger. Fastfoody, které toto jídlo nabízejí najdete na každém rohu, ale doporučit vám můžeme Habibi, který se nachází na Goltzstrasse 24, a Meraba, který najdete na Hufelandstrasse 2.

Currywurst 

Currywurst je slavné jídlo, které má dokonce v Berlíně i své muzeum. Jde o opečenou klobásu, která je zalitá omáčkou, kterou si můžete vybrat z množství druhů. První stánek s tímto jídlem, a také první currywurst vytvořila Herta Heuwer v roce 1949. Toto jídlo se velmi rychle proslavilo a dnes se za rok prodá až 800 milionů kusů. V stáncích s tímto jídlem si můžete vybrat druh klobásy, jakou chcete přílohu a dokonce máte na výběr i ze široké škály omáček. Tyto stánky najdete ve městě na každém rohu, ale doporučujeme vyzkoušet Curry 36 a Konoppke Imbiss.