Kam za uměním v Lipsku?

Lipsko je místo, kde žili a pracovali vynikající skladatelé. Máte možnost následovat tuto hudební stopu a prozkoumat místa okouzlující hudební minulosti. Kromě toho vás zve i na zajímavé umělecké veletrhy.

Lipsko i dnes píše hudební historii. Dokonalý zážitek z hudby si mohou přijít fanoušci vychutnat do koncertního sálu Gewandhaus nebo do Opery, případně do kostela sv. Tomáše. Mnoho muzejních dokumentů zachycuje a poukazuje na bohaté hudební dědictví města. Každý rok se ve městě koná velké množství festivalů. Festivaly jako Gotická vlna, či Jazz Festival. Město přitahuje i fanoušky alternativních hudebních stylů.

Lipsko je však ještě více než jen centrum pro milovníky hudby. Konají se zde i zajímavé veletrhy. Od roku 2005 se všichni přátelé umění setkávají na veletrhu Grassimesse a na festivalu designu. Pobavit se můžete přijít na Evropský festival humoru a satiry, tzv. Lachmesse. A nezapomínejte hlavně na oblíbený tradiční Lipský knižní veletrh, který se po roce 1989 přemístil do nově vybudovaného veletržního areálu.