Altstadt

Staré město je historickým, politickým a kulturním centrem hlavního města.

V uličkách starého města se vám bude rozhodně líbit. Žije to tu ve dne i v noci. Altstadt nabízí mnoho zajímavých historických budov. Například radnici tedy německy Rathaus, která se nachází na náměstí Marktplatz. Také Basilika sv. Lambertaa, Kunstakademie Düsseldorf.

Velké části starého města zabírají pěší zóny, na kterých najdete množství obchodů a restaurací. Staré město dostalo i označení "nejdelší výčepní pult světa" protože se zde na ploše půl kilometru čtverečního nachází více než 260 hospod, barů, klubů a vinných sklepů.

Ze starého města je to jen kousek na promenádu, která vede podél řeky Rýn. Je to lákadlo pro pěší, i cyklisty či bruslaře.

Kromě toho je staré město také oblíbenou nákupní oblastí. Nachází se zde luxusní obchodní dům Carsch. Kromě různých známých obchodních řetězců existuje mnoho obchodů a butiků, které nabízejí zboží ne zcela běžný. Flinger Straße je jedním z nejvyhledávanějších nákupních ulic v Německu a se stále rozrůstá. Ulice navržena jako pěší zóna je tu především pro mladé publikem.

Dusseldorf