Boloňa z Prahy s letenkami za 862 Kč

Boloňa je jedno z nejkrásnějších měst Itálie a nyní je dostupná již za 862 Kč. Letenky za tuto cenu koupíte na září a říjen, kdy je tento region obzvlášť kouzelný.

V ceně letenky je zahrnuto malé příruční zavazadlo. Za příplatek si sebou můžete vzít klasické příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm do 10 kg.

Boloňa nabízí velký kus historie, barevné uličky, poutavé památky a romantické arkády. V Itálii je známá hned pod třemi jmény. Domácí ji přezdívají La rossa (červená) pro její budovy v charakteristické červené barvě. Přezdívku La Dotta (vzdělaná) si zase vysloužila pro nejstarší univerzitu světa, na níž studoval i slavný Umberto Eco. A známá je i jako La grassa (tučná) pro její tradiční gastronomii.

Boloňa je městem, kde rozhodně nepotřebujete deštník. Město protkává síť arkád, která je největší na světě. Nachází se jich zde až 666 o délce 35 km. Největší arkádou je Portico of San Luca. Arkády poskytují svým návštěvníkům ochranu za nepříznivého počasí, takže se nemusíte bát, pokud vás během procházky městem zastihne déšť.

Oblíbenou atrakcí jsou středověké věže Asinelli a Grisanda. Jsou dva a jsou šikmé. Stali se jakýmsi symbolem města a dodávají mu šarmantní vzhled. Věže v minulosti posloužily jako inspirace při stavbě už neexistujících dvojčat v New Yorku.

Letenky do Boloně z Prahy a zpět najdete zde:

letenky bologna