Brusel s letenkami již za 1077 Kč

Brusel učaroval už množství návštěvníků. Budeš právě ty tím dalším? Parádní letenka do Bruselu nyní jen za 1077 Kč.

Věděli jste, že Brusel je označován i jako hlavní město Evropy? Toto pojmenování si zaslouží právem. Brusel je totiž sídlem NATO a některých významných institucí Evropské unie. Brusel je pestrou kombinací jazyků a národností. Samotné město se nazývá jako Bruxelles, Brussel, Brussels nebo Brüssel. Všechny názvy jsou správné.

Brusel je plný zeleně, historických památek a luxusních obchodů světoznámých značek. Nazvýaný je i jako "menší sestra Paříže".

Nejznámějším symbolem Bruselu je Atomium, který vznikl u příležitosti světové výstavy EXPO v roce 1958.

Pokud byste chtěli projít Evropu za pár hodin, žádný problém. Najdete zde 350 zmenšených modelů evropských památek jako Big Ben, gondoly v Benátkách nebo Berlínská zeď.

Historickým centrem Bruselu je náměstí Grote Markt. Jeho dominantní stavbou je gotická radnice z 15. století. Její věž sahá do výšky 96 metrů a nachází se na ní socha Michaela, který je patronem Bruselu. Součástí náměstí je Tapis Fleurs, květinový koberec, který vymění každé dva roky.

Když jsme už v Bruselu, nemůžeme zapomenout na sochu čůrajícího chlapce - Manneken pis, na kterou jsou turisté asi nejvíce zvědaví. Chlapec je součástí fontány a asi nejslavnějším smybolom města.

Brusel je potěšením i pro všechny mlsné jazýčky. Je totiž domovem té nejkvalitnější čokolády a také se zde dělají vynikající waffle.

Levné letenky do Bruselu z Prahy:

levné letenky Brusel