Kouzelná Bologna s letenkami jen za 879 Kč

Tyto levné letenky se opravdu vyplatí! Užijte si jedno z nejkrásnějších italských měst, objevte kouzelné historické památky a dopřejte si gastronomické zážitky. Letenky do italské Boloně z Prahy nyní za 879 Kč.

V ceně letenky Ryanair poskytuje jen malé příruční zavazadlo. Za příplatek si můžete sebou vzít i klasické příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm do 10 kg.

Bologna je zejména město mladých a studentů, takže o zábavu a noční život rozhodně nebudete mít nouzi. Vyhledávaným místem je ulice Via Zamboni, která je večer plná. V Bolgoni se také nachází nejstarší univerzita na světě, na níž studoval i známý Umberto Eco.

V Itálii má Bologna hned tři jména. Italové ji přezdívají "La rossa" (červená) a to pro její typické červené budovy z cihel. Pro její univerzitu si vysloužila přezdívku "La Dotta" (vzdělaná). Je třeba také zmínit, že Bologna je známá jako hlavní město gastronomie, díky čemuž se nazývá i "La grassa" (tlustá).

Déšť? Žádný problém! Bolognu totiž protkává úžasná síť arkád, která patří mezi největší na světě. Arkády celkově pokrývají až 35 km a provedou vás velkou částí centra.

Jedním ze symbolů Bologne jsou její středověké věže Due Torri, které se přezdívají Asinelli a Grisanda. Z jejich vrcholku je nádherný výhled na město. Nejvíce frekventované jsou náměstí Piazza di Nettuno a Piazza di Maggiore. Na náměstí Piazza di Neptuno se nachází majestátní socha Neptuna držícího trojzubec, který také najdete v logu automobilky Maserati. Chloubou města jsou i budova Palazzo d'Accursio o Comunale s věžičkou a hodinami a masivní Bazilika sv. Petronas.

Letenky do Boloně z Prahy a zpět najdete zde:

letenky bologna