Letenka do horkého Tel Avivu za 2598 Kč

Tel Aviv je jedním z nejzajímavějších míst světa. Město, ve kterém se spojuje dávná historie se super moderními prvky. Navštivte Tel Aviv s letenkami již za 2598 Kč.

Izrael je vyspělá a multikulturní země, ve které žijí lidé z celého světa. I když jde o zemi Blízkého východu, budete mít pocit, jako byste se nacházeli v Evropě. Ve srovnání s Evropou zde však najdete mnohem více exotiky.

Izraelský Tel Aviv na břehu Středozemního moře nabízí vše, co si jen turista může přát. Exotiku, moře, dokonalé pláže, obchody, historii, památky, noční život.

Metropole patří k nejmodernějším místům celého Blízkého Východu. Místní pláže patří skutečně mezi topku. Jsou perfektně vybudované, upravené a udržované. Najdete zde cyklostezky, bary, restaurace.

Přestože Tel Aviv leží pouze necelou hodinku cesty od Jeruzaléma, obě města se od sebe velmi liší. Jeruzalém je konzervativní a silně ovlivněn náboženstvím. V ulicích města potkáte mnichů oblečených v sutanách, muslimů s modlitebními korálky nebo ortodoxních židů. Tel Aviv je naopak moderní, liberální a multikulturní. Mešita ve městě stojí vedle supermoderního hotelu. Tel Aviv se nazývá i jako město, které nikdy nespí a není se čemu divit. Noční život a zábavu zde najdete na každém kroku.

Nejznámější ulicí je Dizengoff, která nese přezdívku "Champs-Élysées". Nacházejí se zde drahé butiky, restaurace a bary. Po celé šířce je lemována budovami s moderní architekturou. Na konci ulice se nachází obchodní centrum s více než 400 obchody.

Můžete se také vydat na výlet do nedalekého historického města Jaffa, které patří mezi nejstarší města světa. Nebo si udělejte výlet k Mrtvému moři. V tomto moři se tedy neutopíte. Hustota vody to člověku ani nedovolí. V tomto moři budete jakoby naložený v solném roztoku. Můžete vleže například číst noviny, ale prudší pohyby se zde nedoporučují, aby vám voda nedostala do očí nebo nosu, protože to příšerně štípe.

Návštěva Izraele bude pro vás i gastronomickým zážitkem. Najdete zde vše od mexické kuchyně, pizzerie až po tradiční falafel z pomleté cizrny, který je považován za národní jídlo.

Letenky do Tel Avivu z Prahy naleznete zde:

letenky tel aviv