Letenka na Nový Zéland za parádních 13 990 Kč

Pokud patříte mezi fanoušky Pána prstenů nebo jste milovníky krásných přírodních scenérií, Nový Zéland je pro vás to pravé. Letenky na Nový Zéland z Frankfurtu jsou v nabídce pouze za 13 990 Kč s aerolinkou China Eastern Airlines. To se opravdu vyplatí.

Najít letenky na Nový Zéland za výhodné ceny vůbec není jednoduché. Většinou patří mezi ty dražší. Tyto letenky jsou však za neuvěřitelných 13 990 Kč s odletem z Frankfurtu. Pospěšte si a rezervujte si je čím dříve. Nový Zéland čeká na vás.

Ostrov se dělí na Severní a Jižní ostrov a patří k němu i několik menších ostrovů v jihozápadní části Tichého oceánu.

Nový Zéland je snem většiny cestovatelů a jezdí se sem kvůli kouzelné přírodě, která představuje ráj na zemi. Je ideální dovolenou zejména pro ty, kteří mají rádi turistiku. Je zde mírné podnebí s množstvím srážek, díky relativní izolovanosti se zde vytvořil jedinečný ekosystém. Potkáte zde zajímavé ptáky - kakapo, kiwi, papoušci, tučňáci, ale také tuleni, lachtani, delfíni a velryby. Nežijí tu hadi, ale v moři můžete narazit na nebezpečné medúzy.

Nachází se zde množství přírodních rezervací. Z jedné strany se rozprostírá členité pobřeží, hory s nikdy netajícím sněhem. Na druhé straně jsou zase zelené kopce s množstvím ovcí, sopky, jeskyni, termální gejzíry. Díky rozmanité přírodě se ostrov stal oblíbeným dějištěm mnoha filmů, jako například Pán Prstenů.

Na Novém Zélandu žijí původní obyvatelé Maori v harmonii s evropskými přistěhovalci. Většina obyvatel se živí chovem ovcí a skotu a veškerý život se soustředí kolem hlavního města - Auckland.

Co třeba vidět na Novém Zélandu?

Foxův ledovec je pro mnohé zážitkem číslo jedna. Výstup trvá 2 - 3 hodiny a během cesty je toho k vidění opravdu mnoho - ledovcové brány, gejzíry, vodopády. Se šikovným průvodcem můžete prozkoumat i ledovcové jeskyně a jiné netradiční místa.

Pokud máte rádi Pána prstenů, udělejte si výlet do Hobitína. V nádherné zelené scenérii regionu Waikato se nachází až 37 hobitích hor, které byly postaveny během natáčení známé trilogie.

Labyrint jeskyní Waitomo ukrývá skutečně nevšední úkaz. Vápancové stěny jeskyně jsou pokryty červy Arachnocampa Luminosa, které svitu v jeskyni fosforeskujícími světýlky. Budete mít pocit, jako byste se ocitli v Avatare.

V národním parku Tongariro najdete rozmanitou přírodu rozkládající se na ploše 80 000 hektarů. Nacházejí se zde alpské louky, horké prameny a největší sopky na Novém Zélandu.

Dalšími zajímavými místy jsou fjord Milford Sound, nejdelší ledovec Nového Zélandu - Tasmanův ledovec, Zátoka ostrovů, kterou tvoří více než 144 ostrovů nebo sopka Taranaki.

Letenky na Nový Zéland najdete zde:

letenky Nový Zéland