Letenka z Prahy na Maledivy s Qatar Airways za 13 890 Kč

Letenky do destinace snů jsou v nabídce za 13 890 Kč. Splňte si svůj sen a využijte jedinečnou možnost koupit si letenku na Maledivy z Prahy za skvělou cenu.

Naplánujte si dovolenou už teď a užijte si malý ráj na zemi, Maledivy. Azurové barvy moře, pláže s bílým pískem a typické domky na vodě dodávají tomuto ostrovu tu pravou exotiku.

Maledivy leží na několika souostrovích sopečného původu, které se nazývají atoly. Atoly jsou pozůstatkem sopek, které časem obrostl kolár a střed sopky zalilo moře. Na hladině zůstaly reťazce ostrovů a uprostřed nich se nachází centrální laguna. Místní pláže patří mezi ty nejkrásnější na světě s azurovým mořem.

Hlavní město Male je snadno dostupné ze všech ostrovů i atolů. Město se rozprostírá na největším ostrově z celého souostroví.

I když jsou Maledivy muslimskou zemí, v rekreačních střediscích cítit značný evropský vliv. Typickým obrazem ostrova jsou vodní bungalovy, resp. malé chatky na dřevěných pilířích osazených přímo v moři. Stačí vykročit z chatky rovnou do moře a můžete si užívat koupání, šnorchlování hned vedle vašeho pokoje. Na ostrově se nachází množství ubytovacích zařízení a to od luxusních hotelových komplexů až po ubytování u místních obyvatel, které je také velmi populární a můžete si tak užívat exotickou dovolenou za výhodnou cenu.

Souostroví Maledivy tvoří více než tisíc menších a větších ostrůvků, z nichž je obydlených jen kolem 200. Místní atrakcí je plavka k některému z neobývanýh ostrov, které většinou projdete pěšky přibližně za hodinu. Na chvíli tak můžete zažít, jaké to je ocitnout se na opuštěném ostrově.

Zdejší podmořský svět je doslova pastvou pro oči. Pod hladinou moře žije více než tisíc druhů ryb, 20 druhů velryb a delfínů, 5 druhů želv, 145 druhů krabů a jiných živočichů. Právě z tohoto důvodu jsou Maledivy vyhledávanou destinací pro potápění a šnorchlovaie. Najdete zde potápěčská centra, kde se vás ujme profesionální instruktor a můžete tak poznávat pestrý život pod hladinou moře.

Pokud vás nebaví celý den ležet na pláži, vyzkoušejte atraktivní sporty jako surfování, vodní lyžování, vodní skútry nebo rybaření.

Pro ty, které nebaví celé dny ležet na pláži, jsou v nabídce atraktivní sporty jako vodní lyžování, surfování, vodní skútry nebo rybaření.

Letenky na Maledivy najdete zde:

letenky Maledivy