Letenky do Ammánu v Jordánsku za 4 190 Kč

Obdivujte krásy prastaré Petry nebo historické památky v hlavním městě Jordánska. Letenky do Ammánu jsou v nabídce již za 4 190 Kč.

Jordánsko je malé království ležící na Středním Východě. Jméno dostalo podle řeky Jordán a údajně se zde nachází i Mojžíšův hrob. Najdete zde i jeden z divů světa - skalní město Petra, můžete se vykoupat v Mrtvém moři nebo ve vodách řeky Jordán, v níž Jan Křtitel pokřtil Ježíše.

Ammán, hlavní město Jordánska, je protkané historií skrz na skrz. Na historii města se podepsali různé národy, včetně Římanů. Zmínky o Ammánu pocházejí i z Bible a historických památek zde najdete opravdu mnoho. Nachází se zde mešita Al-Husejnem z 12. století nebo římský amfiteátr z 2. století n.l., do kterého se vejde až 6000 diváků.

Z nadvlády muslimských panovníků se ve městě zachovala Citadela se zbytky hradeb, které se tyčí nad městem a palác El Quasr. Ammán je nazýván i "bílé město", protože mu převážně dominují stavby z bílobéžového pískovce.

Ammán se sice neřadí k nejnavštěvovanějším metropolím Středního východu, to však nic nemění na tom, že je působivý a přitažlivý. Díky své poloze je výchozím bodem pro podnikání zajímavých výletů a to do následujících míst:

Petra - starobylé město v poušti vytesané do skal z pískovce. Město je známé svými chrámy a je významným archeologickým nalezištěm. Město je zapsáno na seznamu světového kulturního a přírodního dedičstsva UNESCO a je prohlášeno za novodobý div světa. Město osídlovali Nabatejovci a stalo se hlavním centrem jejich království, později bylo obsazeno Římany. I když se Petra nacházela v poušti, měla vybudovaný složitý moderní zavlažovací systém, kteří byl zdrojem vody pro místní obyvatele a také umožňoval zavlažovat zahrady s datlovníky, vinicemi, stromy.

Další významné místa dostupné z Ammánu jsou hora Nebe nad údolím řeky Jordán, kde byl prý pohřben Mojžíš, Mrtvé moře s termálními prameny a bájné města Sodoma a Gomora.

Letenky do Ammánu z Prahy najdete zde:

letenky ammán jordánsko