Letenky do Atén z Berlína za 2178 Kč

Objevte velkolepou Akropoli a další historické památky Řecka. Letenky do Atén s odletem z letiště Berlín jsou nyní v nabídce již za 2178 Kč.

Výlet do Athén je vždy dobrý nápad, ať už na víkend nebo prodlouženou dovolenou. Atény jsou oblíbenou destinací mnoha turistů a to zejména pro jejich úžasné historické památky, přátelskou atmosféru a také vynikající řeckou kuchyni.

Symbolem a chloubou Řecka je Akropole, která je pro Řeky téměř posvátným místem. Ročně přivítá více než 2 miliony turistů z celého světa. V Akropoli údajně žili lidé už před 5000 lety. Toto majestátní dílo se rozprostírá na kopci a kdysi byla přirozeným opevněním Atén. Dodnes jsou zachovány zbytky tohoto opevnění, i když hradby se už ani zdaleka netýčia do výšin tak, jako kdysi. Dominantní stavbou v Akropoli je chrám z bílého mramoru postavený bohyni Atény - Parthenón. V chrámu se nachází i socha bohyně, která je vysoká 12 metrů a je zdobená zlatem a slonovinou.

V Aténách si přijdou na své i vaše chuťové pohárky. Co takhle ochutnávka pravého řeckého gyrosu? Nejlepší dělají ve stáncích ve čtvrti Monastiraki.

V blízkosti Akropole se nacházejí útulné kavárny, ze kterých budete mít nádherný výhled. Na pulzující život narazíte na místní tržnici. Najdete zde opravdu všechno - ryby, plody moře, ovoce, zeleninu a mnoho dalšího.

Pokud zatoužíte vykoupat v moři, dostanete se k němu velmi jednoduše a za pár eur. Nejoblíbenější pláž je v oblasti Kavouri-Vouliagmeni.

Nyní můžete Atény navštívit za super cenu. Letenky s odletem přímo z Berlína koupíte již za 2178 Kč. To se opravdu vyplatí.

Letenky do Atén z Berlína najdete zde:

letenky atény