Letenky do Bergenu z Vídně za 1786 Kč

Pohádkový Bergen je považován za bránu do norských fjordů a nabízí výjimečnou atmosféru. Udělejte si výlet už tento podzim. Letenky do Bergenu z Vídně nyní už za 1786 Kč.

Bergen se nachází na pobřeží Norska a je jeho druhým největším městem. Okouzlující atmosféru mu dodávají typické severské domky, které se odrážejí na hladině v přístavu. Kotví zde obrovské výletní lodě, kterými se dostanete až k fjordům. Cena za lístek se pohybuje kolem několik stovek eur.

Jedním z nejzajímavějších míst v Bergenu je Bergenský fjord, ve kterém se nacházejí již zmíněné domky. Za turistikou můžete vyrazit do místních kopců. V okolí města se jich nachází sedm a tím nejvíce oblíbeným je Fløyen (320 m). Na vrchol se dostanete zubačkou, cesta pěšky trvá přibližně hodinku. O něco vyšší je kopec Ulriken (643 m), ze kterého budete mít krásný výhled.

V norských fjordech můžete obdivovat opravdu působivé vodopády. Nacházejí se zde téměř na každém kroku, častokrát jen na skok od hlavní silnice. Stačí si všímat tabule a na nich napsáno "fossen", což v překladu znamená vodopád. Nejkrásnější vodopády jsou Steinsdalsfossen (76 km od Bergenu), Tvindefossen (114 km od Bergenu) a Skjervsfossen (119 km od Bergenu).

Ubytování v Bergenu

Bergen je drahé město a ubytování není výjimkou. Jednou z možností, jak ušetřit na ubytováni je tzv. Couchsurfing, což je oblíbený systém hostování cestovatele doma a to zcela zdarma.

Letenky do Bergenu najdete zde:

letenky bergen