Letenky do Boloně z Prahy již od 1040 Kč

Bologna je považována za jedno z nejkrásnějších měst Itálie a hlavní město gastronomie. Nabízí obrovský kus historie a místa, která stojí za vidění. Navštivte Bolognu právě teď. V nabídce jsou letenky již za 1040 Kč.

Bologna leží v jednom z ekonomicky nejvyspělejších regionů Itálie a zároveň patří k nejbohatším městům. Má bohatou historii a je domovem nejstarší univerzity světa, na níž studoval i Umberto Eco. Díky tomu si vysloužila přezdívku La Dotta, což znamená vzdělaná. Zde však její přívlastky nekončí. Často se přezdívá i La Rossa (červená), protože část historických budov ve městě je postavených z červené cihly. La Grassa (tlustá) je zase pojmenování, které si Bologna vysloužila pro vynikající Boloňskou kuchyni, kterou tvoří hlavně krémové omáčky a maso.

380-tisícové město je vynikající volbou, pokud se chcete někam vybrat na prodloužený víkend nebo plánujete krátký pobyt. Bologna je jedním z mála míst, ve kterých se nemusíte obávat počasí. Až 45 kilometrů ulic je ukrytých pod historickými arkádami, které vás ochrání před případným deštěm. Můžete si tak nerušeně užívat procházky v historickém centru nebo nákupy v místních buticích.

Centrem všeho dění je hlavní tepna Via Indipendenza, která je plná lidí. Ulicí se dostanete až na náměstí Piazza Maggiore, na kterém stojí Basilica San Petronio. Bazilika je pátým největším kostelem světa a protože je nedokončená, svojí fasádou nezapadá do typického koloritu Boloně. Na kráse jí to však rozhodně neubírá. Mezi nejvíce frekventovaná místa Bologne patří Neptunova fontána. Socha Neptuna drží trojzubec, který si pro své logo zvolila i automobilka Maserati, jejíž domovem je právě Bologna.

Bologna vás bude svádět svými vůněmi a chutěmi. Gastronomickým lákadlem jsou zejména jídla, jejichž rodištěm je právě Bologna. Jsou to boloňské špagety, lasagne, tagliatelle al ragú, tortellini nebo mortadella.

Pokud jste právě dostali chuť navštívit Bolognu, skočte si po letenky, které jsou v nabídce již za 1040 Kč. Letí se z letiště Praha a let trvá něco přes hodinku.

Letenky do Bologně z Prahy naleznete zde:

letenky bologna