Letenky do Boloně z Prahy již za 1338 Kč

Boloňa není jen hlavním městem gastronomie, ale je považována také za jedno z nejkrásnějších míst Itálie. Nabízí velký kus historie, romantické uličky a úžasné okolní místa, která se vyplatí navštívit.

Na jedné straně Boloňa patří k nejbohatším městem Itálie, které je silně politické a leží v jednom z ekonomicky nejvyspělejších regionů Itálie. Na druhé straně je to město s bohatou historií a domovem nejstarší univerzity světa, kde studoval i Umberto Eco. I proto si Boloňa vysloužila přezdívku La Dotta, tedy vzdělaná. Zde však seznam přívlastků nekončí. Další oblíbenou přezdívkou města je La Rossa (červená), protože množství historických budov je postavených z červené cihly a La Grassa (tlustá), protože boloňskou kuchyni tvoří zejména krémové omáčky a maso.

Toto 380-tisícové město je jako stvořené na prodloužený víkend nebo krátký pobyt. Díky své strategické poloze mezi Apeninami a Pádskou nížinou patří k důležitým dopravním uzlem. Z hlediska životní úrovně obyvatel se dlouhodobě umisťuje na předních místech v žebříčcích.

V Boloni se rozhodně nemusíte bát počasí. Až 45 kilometrů ulic je totiž ukrytých pod historickými arkádami. Můžete si tak užívat procházky v historickém centru a nákupy v luxusních buticích.

Hlavní tepnou města je Via Indipendenza, která je stále plná lidí. Ulice vás dovede až na Piazza Maggiore, náměstí, kde se nachází Basilica San Petronio. Tato bazilika je pátý největší kostel světa. Kostel není dokončen a svou fasádou tak nezapadá do typického koloritu Boloně, ale rozhodně mu to na kráse neubírá, právě naopak. Kousek odtud se nachází Neptunova fontána, která je najcentrovanejším místem, kde se setkávají turisté. Socha Neptuna drží trojzubec, který pokud vám něco připomíná, tak se nemýlíte. Automobilka Maseratti, jejíž domovem je právě Boloňa, ho používá jako svou značku.

Boloňa je plná vůní a chutí a určitě v ní budete mít gastronomický zážitek. Mezi světoznámé jídla, jejichž rodištěm je právě Boloňa, patří boloňské špagety, lasagne, tagliatelle al ragú, tortellini alebo mortadella.

Pokud jste i vy dostali chuť navštívit Bolognu, určitě nepromeškejte levné letenky, které jsou v nabídce již za 1 338 Kč. Odlet je z letiště Praha a let trvá něco přes hodinku.

Letenky do Boloně z Prahy naleznete zde:

letenky boloňa