Letenky do Boloně z Prahy za 1020 Kč

Máme pro vás levné letenky do jednoho z nejkrásnějších italských měst. Připravte se na úchvatné historické památky a jedinečný gastronomický zážitek. Letenky do Boloně z Prahy nyní koupíte za 1020 Kč.

Bologna je hlavně město mladých a studentů. Nachází se zde dokonce nejstarší univerzita světa, na níž studoval i Umberto Eco. Studenty večer potkáte zejména na ulici Via Zamboni.

Bologna je známá zejména boloňskou kuchyní a je označována za hlavní město gastronomie. Není se čemu divit, že si vysloužila přezdívku La Grassa, čili tlustá. Právě v Bologni se totiž zrodily mnohé speciality, jako jsou boloňské špagety, lasagne, tagliatelle al ragú, tortellini nebo mortadella.

Další výhodou Bologne je to, že se tu nemusíte obávat nepříznivého počasí. Až 45 kilometrů ulic totiž pokrývají historické arkády, které vás ochrání před případným deštěm. Nic vám tak nemůže pokazit procházku tímto úchvatným městem.

Co vidět v Boloni

Nejvíce frekventované jsou dvě náměstí - Piazza di Nettuno a Piazza di Maggiore. Středem náměstí Piazza di Nettuno je Neptunova fontána, jejíž dominantou je socha Neptuna držící trojzubec. Právě ten má ve svém logu automobilka Maserati, jejíž domovem je Bologna. Na náměstí Piazza di Maggiore zase narazíte na pěknou budovu Palazzo d'Accursio o Comunale s věžičkou a hodinami nebo masivní Basilica di San Petronio

Chloubou Bologne jsou Due Torri - Dvě věže. Kdysi bylo ve městě podobných věží přibližně 180, dnes se jich zachovalo už jen pár.

Letenky do Boloně z Prahy a zpět najdete zde:

letenky bologna