Letenky do Boloně z Prahy za 1200 Kč

Navštivte jedno z nejkrásnějších měst Itálie, které je také známé jako hlavní město gastronomie. Navíc zde narazíte na úchvatně památky, které stojí za vidění. Letenky do Boloně z Prahy jsou nyní za 1200 Kč.

Bologna patří mezi nejbohatší města Itálie a to nejen ekonomicky, ale i historicky. Nachází se zde nejstarší univerzita světa, na níž studoval dokonce i Umberto Eco. Díky univerzitě si Bologna vysloužila přezdívku La Dotta, což znamená vzdělaná. Zde seznam jejích přívlastků ani zdaleka nekončí. Bologna se přezdívá také La Rossa (červená), jelikož její historické budovy jsou postaveny převážně z červené cihly. Přívlastek La Grassa (tlustá) je spojen s vyhlášenou boloňskou kuchyní.

V Boloni se nemusíte dokonce obávat nepříznivého počasí. Až 45 kilometrů ulic pokrývají historické arkády, které vás ochrání před deštěm. Nic vám tedy nemůže narušit procházku tímto úchvatným městem.

Skvostnou stavbou v Boloni je Basilica San Petronio, která je pátým největším kostelem světa. Zajímavou je i Neptunova fontána, jejíž dominantou je socha Neptuna držící trojzubec. Ten si do svého loga zvolila i automobilka Maserati, jejíž domovem je právě Bologna.

Pokud si chcete dopřát ten pravý gastronomický zážitek, jste na správném místě. Z Bologne pocházejí mnohé speciality, jako jsou boloňské špagety, lasagne, tagliatelle al ragú, tortellini nebo mortadella.

Letenky do Boloně z Prahy a zpět najdete zde:

letenky bologna