Letenky do Boloně z Vídně za 714 Kč

Bologna je jedním z nejkrásnějších měst Itálie a zároveň je považována za hlavní město gastronomie. Narazíte tu na úžasný kus historie a mnoho památek, které stojí za vidění. Letenky do Boloně přímo z Vídně nyní jen za 714 Kč.

Bologna patří k nejbohatším městům Itálie a to nejen ekonomicky, ale i historicky. Je domovem nejstarší univerzity světa, kde studoval i Umberto Eco. Právě díky univerzitě si Bologna vysloužila přezdívku La Dotta, čili vzdělaná. Zde však seznam jejích přívlastků nekončí. Často je přezdívaná i La Rossa (červená) pro její historické budovy postavené z červené cihly. Přívlastek La Grassa (tlustá) je zase spojen s vynikající boloňskou kuchyní, jejíž základ tvoří zejména krémové omáčky a maso.

Pokud si chcete udělat výlet do některého z evropských měst, toto 380-tisícové město je výbornou volbou. Bologna je jedním z mála míst, kde se nemusíte obávat, že vám pobyt znepříjemnit deštivé počasí. V Boloni je totiž až 45 kilometrů ulic krytých historickými arkádami, které vás ochrání před deštěm. Můžete si tak nerušeně vychutnávat procházku v historickém centru nebo nákupy v místních obchůdcích.

Nejvíce frekventovaným místem Bologne je tepna Via Indipendenza. Touto ulicí se dostanete na náměstí Piazza Maggiore, na kterém pyšně stojí Basilica San Petronio. Bazilika je pátým největším kostelem na světě a přesto, že je stále nedokončená, na kráse jí to rozhodně neubírá. Oblíbenou zastávkou turistů je Neptunova fontána, jejíž dominantou je socha Neptuna držící trojzubec. Pokud se vám bude zdát, že vám tento trojzubec něco připomíná, určitě se nemýlíte. Do svého loga si ho zvolila automobilka Maserati, jejíž domovem je Bologna.

Bologna je úžasné město, které padne i vaše chuťové pohárky. Bologna je totiž rodištěm mnoha gastronomických lákadel, jako jsou boloňské špagety, lasagne, tagliatelle al ragú, tortellini nebo mortadella.

I vy jste dostali chuť na Bolognu? Skočte si po super letenky, které jsou v nabídce jen za 714 Kč s odletem přímo z Vídně a za více než hodinku letu se i vy můžete toulat uličkami Boloně.

Letenky do Boloně z Vídně a zpět najdete zde:

letenky bologna