Letenky do Bordeaux od 747 kč

Vychutnejte si francouzské městečko Bordeaux a objevte jeho nekonečnou krásu. Tradiční vinařské město je kombinací historie, umění a okouzlí vás typickým francouzským šarmem. Letenky do Bordeaux z Prahy koupíte již od 747 Kč

Bordeaux je skutečným kulturním dědictvím a zahrnuje množství architektonických pokladů. Více než 350 staveb v Bordeaux bylo označeno za historické památky a od roku 1998 je dokonce celé město zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Srdcem města je Katedrála sv. Ondřeje, která byla postavena v 11. století. Hned při vstupu do katedrály vás okouzlí úchvatná fasáda se sochami vyobrazujúcimi duchovní události. Katedrálu dokonce přirovnávají k slavnému Notre Dame v Paříži. I to je jeden z důvodů, proč se Bordeaux zvykne přezdívat "malý Paříž". Tuto přezdívku dala městu královna Alžběta a zůstala mu dodnes. Kromě Notre Dame zde narazíte i na Vítězný oblouk.

Za vidění také stojí Zlatý trojúhelník, který tvoří Velká opera, náměstí Tourny a náměstí Esplandes des Quinconces. Impozantní náměstí Place de la Bourse, které se nachází na levém břehu řeky Garonne navrhl oblíbený architekt krále Ludvíka XV. - Jacques Gabriel. Tvoří ho dvě budovy z 18. století. Jedna je sídlem burzy a v druhé se nachází Muzeum módy.

Letenky do Bordeaux z Prahy naleznete zde:

letenky Bordeaux