Letenky do Bruselu z Prahy za 1003 Kč

Pojďte se s námi zatoulat v ulicích Bruselu. "Hlavní město Evropy", jak se Brusel často označuje, je zajímavé město s úžasnou atmosférou. Letenky přímo z letiště v Praze nyní koupíte už za 1003 Kč.

Brusel je zejména kulturní a politické město. Neoficiální získal přívlastek "hlavní město Evropy", jelikož je sídlem NATO a některých významných institucí Evropské unie. Tvoří ho pestrá kombinace jazyků a národností, o čemž svědčí i skutečnost, že jen samotný název města má hned čtyři podoby a to Bruxelles, Brussel, Brussels nebo Brüssel.

Brusel je plný zeleně, městských parků, historických památek a také luxusních značek. Často se o něm hovoří i jako o "menší sestře Paříže".

Jedním z poznávacích symbolů města je Atomium, které vzniklo při příležitosti EXPO v roce 1958.

Pokud byste chtěli projít Evropu za pár hodin, v Bruselu to není problém. Park miniatur nabízí 35 zmenšených modelů nejvýznamnějších evropských památek jako Big Ben, gondoly v Benátkách, Berlínská zeď a mnoho dalších.

Srdcem Bruselu je historické centrum Grote Markt. Dominantou náměstí je gotická radnice pocházející z 15. století, jejíž věž sahá až do výšky 96 metrů. Na věži se nachází socha Michaela, který je patronem Bruselu. Nádhernou součástí náměstí je Tapis Fleurs neboli květinový koberec, který se vyměňuje každé dva roky.

V souvislosti s Bruselem nemůžeme zapomenout na jednu z jeho nejznámějších atrakcí, kterou je socha čůrajícího chlapce - Manneken pis. Socha je součástí fontány, která se nachází v nenápadné uličce.

Brusel je potěšením i pro všechny mlsouny. Je domovem té nejkvalitnější čokolády a dělají tu úžasné waffle.

Letenky do Bruselu z Prahy naleznete zde:

letenky brusel