Letenky do Bruselu z Prahy za 1015 Kč

Ochutnejte pravou belgickou čokoládu, projděte se náměstím Grand Place a užijte si nespoutanou atmosféru. Letenky do Bruselu s odletem z Prahy jsou v nabídce za 1015 Kč.

"Hlavní město Evropy", jak se Brusel často přezdívá, je plné zeleně, architektonických památek a zajímavých míst. Místní muzea ukrývají nejcennější umělecké sbírky Evropy a najdete zde také ty nejlepší čokoládovny, ve kterých můžete ochutnat pravé belgické pralinky.

Brusel je hlavně multikulturní a multijazyčné město. Svědčí o tom i samotný název města, který má hned čtyři podoby - Bruxelles, Brussel, Brussel nebo Brüssel.

Výhodou Bruselu je to, že všechna zajímavá místa přejdete bez problémů pěšky. Prohlídku města můžete začít na náměstí Grand Place, které se nachází v tzv. Dolním městě. Údajně je nejkrásnějším náměstím v Evropě a nachází se také na seznamu světového dědictví UNESCO. Chloubou náměstí jsou nádherné domy a dominuje mu zachovalá radnice v gotickém stylu. Na věži se tyčí socha Michaela, který je patronem Bruselu. V této části se nachází i nejznámější atrakce Bruselu, kterou je socha čůrajícího chlapce - Manneken pis. Socha je součástí fontány a umístěna v nenápadné uličce. Úchvatné jsou i malebná zákoutí ve čtvrti Marolles, která je jakoby obrovským tržištěm.

Horní město je naopak elegantní a vidět zde silný vliv aristokracie. Nachází se zde Královský palác a také tzv. Mont des Arts s významnými muzei.

Brusel ocení také milovníci nákupů, protože město nabízí řadu luxusních butiků a obchodních domů. Věděli jste, že v Bruselu se nachází i nejstarší nákupní pasáž v Evropě? Galeries Royales Saint-Hubert nabízí plno obchůdků a typických belgických produktů.

Povinnou zastávkou každého návštěvníka Bruselu je ochutnávka belgických pralinek, čokolády a piva. Netřeba zapomenout ani na lahodné waffle, na které narazíte téměř na každém rohu.

Letenky do Bruselu z Prahy naleznete zde:

letenky brusel