Letenky do Dillí z Prahy za senzačních 10490 Kč

Probádejte podmanivou Indii, místo, které odpradávna přitahuje svojí kulturou, spiritualitou, památkami a neopakovatelnou atmosférou. Letenky do Indie jsou za 10490 Kč s odletem z letiště Praha.

Rušné Dillí je hlavním městem Indie a zároveň druhým největším městem světa s více než 15 miliony obyvatel. Nacházejí se zde takové architektonické skvosty, jako je Humájúnova hrobka, Brána Indie nebo Lotosový chrám. Městem se míchá jedinečný duch staré Indie s chaotickou směsí vůní, chutí, pachů a zvuků. I to je důvodem, proč jedni Indii milují a jiní řeknou, že nikdy víc. Indie má však svoji nepopsatelnou charisma a kouzlo, které nenajdete nikdy jinde na světě. Když ho objevíte, podmaní si vás celých a stane se láskou na celý život. Jelikož Dillí je srdcem Indie, určitě by mělo být na seznamu míst, která chcete navštívit.

Dillí je rozděleno na Staré Dillí a Nové Dillí. Počátky Starého Dillí sahají do 17. století, do období Mughalské říše. Od té doby se toho hodně nezměnilo, akorát na budovách přibyly miliony spletených kabelů. Ulice jsou plné motorek, lidí, zvířat, slyšet neustále troubení a vůni střídají zápachy. Pokud však odhodíte počáteční odpor a předsudky, najednou si začnete užívat Indii plnými doušky.

Místní trhy jsou kapitolou samou o sobě. Najdete zde skutečně vše od oblečení a textilií, přes šperky a starožitnosti. Nejznámějším trhem je Chandni Chowk, kde si můžete užít nakupování do sytosti.

Váš indický zážitek bude o to větší, když ochutnáte místní kuchyni, která je bohatá zejména na vegetariánské speciality. Populární jsou jídla besan ka chili, chole bhature, paneer masala, zeleninové pullao nebo kari omáčka na různé způsoby.

Rádžpat, tedy Královská cesta, je nejvýznamnějším náměstím v Dillí. Spojuje prezidenstký palác s Indickou bránou a právě ta je symbolem města. Brána vznikla podle vzoru Vítězného oblouku v Paříži a stala se malou oázou klidu uprostřed rušného města. Je oblíbeným místem zejména pro procházky a pikniky.

Letenky Praha - Dillí najdete zde:

letenky Dillí