Letenky do Dillí za 10 790 Kč

Objevte spirituální Indii se skvělými letenkami za 10 790 Kč. Odlet je přímo z letiště Praha a můžete se těšit na skutečný indický zážitek.

Dillí, hlavní město Indie, je zároveň druhým největším městem světa s více než 15 miliony obyvatel. Je plné architektonických veleděl jako Humájúnova hrobka, Brána Indie nebo Lotosový chrám. Míchá se v něm neopakovatelný duch staré Indie s chaotickou směs chutí, vůní, pachů a zvuků. I proto mají turisté na Dillí různé názory, někteří jej milují, jiní si řeknou, že už nikdy víc. Toto město má však své jedinečné kouzlo, které nenajdete nikde jinde na světě. Když ho objevíte, Indie se stane vaší láskou na celý život. Dillí je srdcem Indie a určitě by mělo být na seznamu míst, která musíte navštívit.

Lotosový chrámLotosový chrám

Město se dělí na dvě zcela odlišné části, Staré Dillí a Nové Dillí. Staré Dillí bylo postaveno ještě v období Mughalské říše, v 17. století. Od té doby se mnoho nezměnilo. Budovy jsou v původním stavu, akorát na nich přibyly miliony kabelů. Slyšet zde neustále troubení, vůni střídají zápachy, plné ulice lidí, motorek, rikš a zvířat. Když však odhodíte všechny předsudky, začnete si Indii užívat plným doušky.

Na místních trzích se prodává úplně všechno do textilií, přes šperky, starožitnosti a oblečení. Nejznámějším trhem je Chandni Chowk, který zaujme nejdného návštěvníka.

Váš indický zážitek podtrhne místní kuchyně, která většinou zahrnuje vegetariánské speciality jako besan ka chili, chole bhature, paneer masala, zeleninové pullao nebo kari omáčky na milión způsobů.

Nejvýznamnějším náměstím je bulvár Rádžpat, tedy Královská cesta. Cesta spojuje prezidentský palác s Indickou bránou, která je symbolem hlavního města. Indická brána vznikla podle vzoru Vítězného oblouku v Paříži a stala se oblíbeným místem na procházky a pikniky. Je to taková malá oáza klidu v rušném městě.

Letenky Praha - Dillí najdete zde:

letenky Dillí