Letenky do Dubrovníku z Vídně od 1248 Kč

Plánujte letní dovolenou už teď! Pokud milujete Chorvatsko, pak si zamilujete i tyto letenky. Letenky do Dubrovníku s odletem z Vídně koupíte již od 1248 Kč.

George Bernard Shaw, anglický dramatik a esejista, jednou řekl, že ti, kteří hledají ráj na zemi by měli navštívit Dubrovník. A my můžeme jen souhlasit. Dubrovník je oblíbenou turistickou destinací ve Středomoří a přezdívají ho i "perla Jadranu". Úchvatné historické památky, překrásné hradby, úzké kamenné uličky. Nelze opomenout ani vynikající středomořskou kuchyni s množstvím kulinářských zážitků. Krásu Dubrovníku lze jen těžko vyjádřit slovy, musíte ho jednoduše zažít.

Dubrovník je obklopen starobylými hradbami, které jsou zachovány v původní podobě. Nachází se zde množství historických památek a paláců.

Srdcem Dubrovníku a centrem veškerého dění je Stradun. Pravidelně se zde konají akce a scházejí se zde prodavači, umělci, řemeslníci a baviči. Unikátní památkou je goticko-renesanční palác Sponza, který byl významným obchodním centrem Dubrovníku.

Chloubou Dubrovníku jsou panenské pláže a čisté moře. Pláže jsou oblázkové a oblíbené i rodinami s dětmi. Jednou z nejznámějších pláží je Banje, která patří mezi nejkrásnější na světě. Pěkná je i Buzau, která se nachází za městskými hradbami a vstupuje se do ní přes kamenné vrata.

Asi 700 metrů východně od přístavu se nachází ostrůvek Lokrum, který je součástí Dubrovníku. Díky geomorfologickému zvláštnosti a jedinečné flóře je chráněným územím.

Levné letenky do Dubrovníku z Vídně najdete zde:

letenky Dubrovník