Letenky do italské Neapoli již od 1276 Kč

Vychutnej si pizzu přímo tam, kde se zrodila. Italský Neapol je domovem pizzy, ale nabízí toho mnohem víc. Letenky do Neapoli přímo z Prahy seženeš již za 1276 Kč.

Neapol je známé jako město, které nikdy nespí. O pravdivosti tohoto tvrzení se můžete přesvědčit sami a to s letenkami, které jsou v nabídce již od 1276 Kč s odletem přímo z letiště Prahy.

Neapol je třetí největší město Itálie a nachází se v regionu Kampánie. Mnozí ho označují za nejvíce umělecké a také nejchutnější město Itálie. Neapol se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO a to díky počtu kostelů na jedno město, kterých zde najdete až 448.

Neapol je asi nejvíce známa jako kolébka pizzy. Je to totiž právě šarmantní Neapol, kde vznikla pizza Margherita. Pokud chcete ochutnat tu nejlepší, navštivte skutečné pizzerie. Poznáte je jednoduše, tvoří se před nimi rady a to hlavně místních obyvatel, kteří bezpochyby vědí, kam na pizzu. Oblíbené tradiční pizerie jsou Da Michele, Sorbillo a Di Matteo.

V kavárničce si zase objednejte k lahodné kávě nadýchanou sfogliatellu neboli sladké pečivo plněné ricottou. Italové jsou proslulí milovníci kvalitních jídel a ingredience zvyknou nakupovat na místních trzích. Jedním z nich je oblíbený Mercato di Porta Nolana. Najdete zde chutné ovoce, zeleninu, čerstvé ryby a mnoho dalšího.

Pokud máte chuť na památky, navštivte místní katedrálu Duomo di Napoli. Románská katolická katedrála je hlavní kostel Neapoli a také sídlem neapolského arcibiskupa.

Bazilika sv. Františka z Pauly připomíná římský Pantheon. Nachází se na náměstí Piazza del Plebiscito a pochází z 19. století.

Atraktivním místem pro turisty jsou Pompeje, starověké město, které leží asi 20 minut od Neapole. Pompeje byly zničeny v roce 79 n.l. výbuchem sopky Vesuv. Díky jejich znovuobjevení se tak můžete vrátit do dávných časů a obdivovat umění a architekturu té doby.

Neapol je skutečně místem, kde je toho mnoho k vidění. Svědčí o tom i místní hrady jako Castel dell 'Ovo, Castel stan' Elmo nebo Castel Nuovo.

Letenky do Neapole z Prahy najdete zde:

letenky neapol