Letenky do Kyjeva z Prahy za 868 Kč

Zaleťte si do Kyjeva přímo z Prahy, objevte nádherné kostely, kyjevské parky, zahrady a mnohem více. Letenky do Kyjeva nabízí Ryanair již za 868 Kč.

Kdysi byl Kyjev nejzelenějším městem světa. Dnes má přibližně 50 000 hektarů zeleně, což je téměř polovina jeho území. Často je označováno i jako "zelené město".

Kyjev je považován za matku ruských měst. Název Kyjev je odvozen od jména jednoho ze čtyř zakladatelů města - Kiya. Podle pověsti město založili bratři Kij, Šček, Choriva a jejich sestra Lybeď. Od svého založení Kyjev postupně rostl a v současnosti zde žijí 3 miliony obyvatel. S městem se také spojuje původ pravoslavného náboženství.

Symbolem východní Evropy jsou zlaté kupolovité kostely a stejně je tomu i v Kyjevě. Je tu tolik nádherných kostelů, že je těžké vybrat si. Němé krásná je i místní architektura a honosné budovy v zlatých barvách. Mezi nejvýznamnější stavby patří Kyjevskopečerská Lávra. Tento historický klášter je jednou z nejpopulárnějších historických památek v zemi. Jde o architektonický komplex, který zahrnuje Věž velkého zvonu a Uspenskij sobor. Komplex ukrývá fascinující síť podzemních chodeb a jeskyní, v nichž bylo pohřbeno mnoho svatých.

Letenky Bratislava - Kyjev najdete zde:

letenky kyjev