Letenky do Lisabonu z Vídně za 1484 Kč

Vyberte se na toulky do Lisabonu. Město na sedmi kopcích nabízí jedinečnou atmosféru, inspirace a skryté zákoutí. Letenky s odletem z Vídně jsou dostupné od 1484 Kč.

Díky příznivým klimatickým podmínkám je Lisabon jedno z nejslunečnějších míst v Evropě, takže během pobytu se nemusíte obávat nepříznivého počasí. Pokud by přece jen počasí nevyšlo na 100%, můžete se zatoulat do místních muzeí, galerií nebo restaurací.

Lisabon se rozkládá na strmých kopcích nad deltou řeky Tejo. Město hlídá socha Krista, která je podobná té v Rio de Jainero, akorát je nižší. Z tohoto místa budete mít nádherný výhled na Most 25. dubna, který se nápadně podobá na Golden Gate Bridge v San Francisco. Podoba však není náhodná, stavěla ho totiž tatáž firma.

Díky své poloze v kopcích Lisabon často přirovnávají k San Francisku. A stejně tak v  Lisabonu natrefíte na starodávné tramvaje. Nejznámější je Tramvaj č. 28, která se stala místní atrakcí. Pokud spatříte tzv. miradouros, tak jde o vyhlídkové terasy, kterých je v Lisabonu hned několik. Mezi nejnavštěvovanější patří Miradouro da Senhora do Monte a Miradouro de Santa Catarina.

Objevte také kostely zasazené v kopcích, muzea nebo se vydejte na místní trh. Lisabon je plný inspirace a nikdy nekončících zážitků.

Letenky do Lisabonu z Vídně a zpět najdete zde:

Lisabon