Letenky do Lyonu z Prahy za 2190 Kč

Výlet do Francie je vždy skvělý nápad, a to zejména v případě, že jsou letenky za skvělé ceny. Lacné letenky do Lyonu si můžete koupit už za 2190 Kč.

Hned po Paříži je Lyon druhé největší město Francie. Zachovává si však náležitou hrdost a postavení. Je to významné město obchodu, centrum gastronomie a má patřičné místo v historii kinematografie.

Spoznávame Lyon

Lyon leží na soutoku řek Rhôna a Saona a je staré přibližně 2000 let. Poznávání Lyonu je ojedinělou cestou v čase a kultury. Je to jakoby přechádzate různými epochami, zejména obdobím renesance, které zde zanechalo významnou architektonickou stopu.

V létě je v Lyonu velmi příjemná teplota, a tak večerní procházka úzkými uličkami centra, zalitých více než 200 osvětlenými památkami a domy, bude dechberoucím zážitkem.

Historická renesanční část města je dodnes svědkem prosperujícího období a je zapsání na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Je rozdělena do tří, téměř nepovinné známých Čtvrtý: Saint Jean, Saint Georges a Saint Paul.

Srdcem starého Lyonu je čtvrt Saint Jean. V této historické čtvrti lyonského měšťanstva s renesančními budovami v růžové barvě se nachází nejvýznamnější stavba, gotická katedrála Saint Jean, která je zapsána na seznamech UNESCO.

V Lyonu jistě narazíte i na slavné traboules. Jsou to skryté pasáže, které spojovaly přes dům dvě ulice a byly často využívány drobnými obchodníky a řemeslníky. Vstupte do traboules a nechte se okouzlit středověkým obchodnickým Lyonem.

Čtvrť Saint Georges je kolébkou hedvábnictví, které Lyon proslavilo a město na něm zbohatlo. Navštivte náměstí Trinité a Dům slunce, který sloužil jako předloha prvním kouskem Guignola, francouzského Kašpárka. Vydejte se dále uličkou Gourguillon, která vede do čtvrti St. Just a Fourvière. Odtud budete mít nádherný výhled na Lyon a hřebínky Alp.

Společenskou čtvrt Saint Paul proslavily četné kavárny a divadla. Náměstí Place du Change je centrem, kde obchodníci a bankéři přispívaly velkou mírou k tomu, aby se z galské metropole stalo nejvýznamnější finanční město v Evropě.

Letenky do Lyonu z Prahy najdete zde:

letenky Lyon