Letenky do Madridu z Prahy za 1582 Kč

Španělský temperament, sangria a množství zajímavých míst. To je Madrid, město králů. Udělejte si výlet do Madridu tento podzim. Ryanair má v nabídce letenky již za 1582 Kč.

Madrid, srdce Španělska, je velmi oblíbenou turistickou destinací a to i přesto, že nemá moře a občas leží ve stínu slavnější Barcelony. Je však stejně neodolatelný a krásný. Nachází se v oblasti Kastilie a pohodovou atmosféru zde cítit na každém kroku. Mezi nejkrásnější místa Madridu patří Královský palác, katedrály a úžasné náměstí.

Na náměstí se nachází socha medvěda opírající se o strom, která je vzpomínkou na časy, kdy se v Madridu potulovalo množství medvědů.

Symbolem města a zároveň nejstarší památkou je Královský palác (Palacio Real). Palác dal postavit bourbonský král Felipe V. a nachází se v něm 2800 místností. Vstup do paláce hlídají vojáci v uniformách. V roce 1734 palác zasáhl rozsáhlý požár a trvalo celý 26 let kým byl zrekonstruován.

Pokud máte rádi umění, jste na správném místě. Madrid je totiž plný nejen umění, ale i umělců. Navštivte například muzeum Museo del Prado, ve kterém se nacházejí obrazy od umělců jakými byli Velasquez nebo Goya. Sbírku od Picassa, Salvatora dalłího nebo Joana Miróa zase najdete v muzeu moderního umění - Museo Reina.

Hlavní tepnou Madridu je Gran Via, kde narazíte na luxusní obchody, hotely, restaurace a bary.

Letenky do Madridu z Prahy naleznete zde: