Letenky do Madridu z Vídně za 1252 Kč

Zažijte španělský temperament, vychutnejte si osvěžující sangriu a objevte zajímavá místa. Letenky do Madridu z Vídně nyní jen za 1252 Kč.

Madrid, město králů, je hned po Barceloně druhým nejoblíbenějším městem Španělka. Možná proto, že nemá přístup k moři, občas leží v jejím stínu. Je to škoda, protože je stejně krásný a neodolatelný. Je přátelský, nabízí uvolněnou atmosféru a jeho poznávání je stejně vzrušující jako sledování zápasu místního Real Madrid s FC Barcelona.

Madrid leží přímo v srdci Španělska, v oblasti Kastilie. Je zde cítit pohodu na každém krodku, která se doslova nese ulicemi města. Ty vás zavedou k těm nejkrásnějším místům, jako je Královský palác, katedrály, tržnice všech chutí a impozantní náměstí.

Zajímavostí je, že kdysi byl Madrid plný medvědů, které se zde volně potulovali. Právě z tohoto důvodu narazíte na náměstí na sochu medvěda opírajícího se o strom Madrona.

Madrid je plný umění a umělců. Navštivte například muzeum Museo del Prado, kde narazíte na obrazy takových umělců, jako Velasquez nebo Goya. Modernímu umění je věnováno muzeum Museo Reina Sofia, ve kterém se nachází rozsáhlá sbírka od Picassa, Salvatora dalłího nebo Joana Miróa.

Nejstarší stavbou ve městě a zároveň tou nejstarší je Královský palác (Palacio Real). Palác je majestátní sídlo španělského krále a nachází se v něm 2800 místností. Dal ho postavit bourbonský král Felipe V.. Vstup do paláce hlídají vojáci v typických uniformách a černých kloboucích. V roce 1734 byla velká část paláce zničena požárem a jeho rekonstrukce trvala celých 26 let.

Turisté i domácí se scházejí na hlavní obchodní a dopravní tepně Madridu, kterou je Gran Via. Gran Via není jen ulice, ale představuje množství luxusních obchodů, hotelů, restaurací a barů.

Letenky do Madridu z Vídně najdete zde:

letenky Madrid