Letenky do Malagy z Vídně za 1741 Kč

Skvělá zpráva pro všechny! Levné letenky do Malagy začínají již od 1741 Kč. Vydejte se na objevovat sluneční Andalusii a Costa del Sol.

Malaga je oblíbenou částí dovolenkového letoviska Costa del Sol, které se nachází v jižní části Španělska. V okolí se nachází pohoří Sierra Nevada, které zabraňuje pronikání vlhkého atlantického vzduchu. Právě proto je Malaga jedním z nejteplejších míst v Evropě. Během roku je na pobřeží Costa del Sol až 325 dní bez mraků.

Malaga je hlavním centrem pobřeží, kde se zastaví téměř všichni cestovatelé předtím, než jsou roztroušeny do jednotlivých destinací. Je to úžasné místo s množstvím kontrastů. Na jedné straně se zde nacházejí typické úzké uličky a historické centrum, na straně druhé jsou zde moderní prvky a budovy. V Malaze najdete kilometry dlouhých pláží. Těmi nejnavštěvovanějšími jsou La MalaguetaLa Caleta.

V Malaze můžete zažít pravý andaluský večer. Můžete navštívit některou z výborných restaurací, vinárny, kavárny, cukrárny nebo bary.

Nejrušnější částí je okolí ulic GranadaBeatas. O Malaze se říká, že je to město, které nikdy nespí. Podniky jsou zde otevřené, dokud se lidé nepřestanou bavit.

Památky v Malaze

V Malaze se dá velmi jednoduše orientovat a bude vám stačit obyčejná mapa nebo jednoduchá navigace. Mezi oblíbené místa patří pevnost Alcazaba, ze které budete mít úžasný výhled na město. Alcazaba je nejlépe zachovalá maurská pevnost v celém Španělsku.

Další vyhledávanou pevností je Castillo de Gibralfaro. Říká se, že právě z tohoto místa je výhled na město nejvíce impozantní.

Místní katedrála pochází ze 16. století. Původně měla mít dvě věže, ale zůstala nedokončená jen s jednou. Proto je nazývána "La Manquita" neboli malá jednoruká dáma.

Asi nejvíce vyhledávaným místem v Malaze je Muzeum Pabla Picassa. Malaga je rodištěm tohoto velikána a v muzeu najdete více než 285 umělcových děl.

Pokud jste i vy dostali chuť na sluneční Malagu, nečekejte a rezervujte si tyto skvělé letenky, které začínají již od 1741 Kč.

Lacné letenky do Malagy z Viedne nájdete tu:

levné letenky Malaga