Letenky do Marakéše z Prahy nebo Bratislavy od 1133 Kč

Zažijte Marakéš, červenou perlu Maroka, jeho úžasné vůně, barvy a chuti. Letenky s odletem z Prahy nebo Bratislavy nyní již od 1133 Kč.

Marakéš je úchvatné místo a podmaní si každého už při první návštěvě. Představuje Orient v tom pravém slova smyslu a se vším, co k němu patří - berberský príbekhy, zvuky fléten, koření, barvy a chutě. Marakéš je jakoby vystřižený z pohádky Tisíc a jeden nocí a otevře vám brány do úplně jiného světa.

Druhé největší město Maroka se často označuje jako červená perla nebo červené město. Je to kvůli červeným fasádám, které zdobí většinu domů a budov a hradeb města.

Nejznámějším místem v Maroku je nejrušnější náměstí seta - Djemaa el-Fna, kde zažijete neopakovatelnou atmosféru. Nazývá se i náměstím mrtvých, protože v minulosti se zde prováděly veřejné popravy. Dnes toto náměstí nemá s mrtvými nic společného, právě naopak, žije to tu na každém kroku. Stánky se vším od výmyslu světa, zaklínači hadů, cvičené opice, akrobati, polykači ohně a mnohem více. Večer se náměstí mění na restauraci pod širým nebem, kde vás budou lákat na orientální pochoutky, ale i francouzskou, španělskou nebo italskou kuchyň.

Marakéš ukrývá mnoho zajímavých míst. Jedním takovým je palác Bahia, který dal postavit velkovezír Ba Ahmed pro svou manželku Bahia za to, že mu porodila syna. Palác je nádherně zdobený a jeho součástí jsou také pokoje, které obývali konkubíny.

Zahrady Majorelle jsou skutečnou pastvou pro oči. Nachází se zde plno dřevin a vzácných květů z různých koutů světa. Nesou pojmenování po francouzském malíři, Jacques Majorelle, který se v Maroku usadil.

Letenky do Marakéše z Prahy od 1787 Kč najdete zde:

Letenky do Marakéše z Prahy od 1133 Kč najdete zde:

letenky Marrákeš