Letenky do Marrákeše z Vídně za 4090 Kč

Zažijte marocký Marrákeš a nechte se omámit všemi jeho chutěmi a barvami. Zpáteční letenka z Vídně jen za 4090 Kč.

V souvislosti s městem Marrákeš se jistě každému vybaví zvuky fléten, berberské příběhy, zahalené ženy, tančící hudebníci, koření všech barev a chutí, arašídy, mandle. Marrakéš je silně podmanivý a získá si každého návštěvníka.

Marrakéš je nejjižnější královské město a druhé největší město Maroka. Je známé i jako červená perla Maroka nebo Červené město a to pro jeho červené barvy obranných hradeb, které byly pravděpodobně postaveny za berberské dynastie Almorávidů. Právě Berbeři tvoří větší část obyvatel města.

Djemaa el-Fna je snad nejrušnějším náměstím světa, které má svou nepopsatelnou atmosféru. Místní ho nazývají i náměstím mrtvých, protože v minulosti se zde prováděly veřejné popravy. Toto náměstí však nemá s mrtvými nic společného, právě naopak, na náměstí to doslova žije. Potkáte tu prodavače opravdu se vším od výmyslu světa, natrefíte na zaklínače hadů, cvičené opice, polykače ohně a mnoho dalších atrakcí. Večer se náměstí promění na obrovskou restauraci pod širým nebem, kde vás budou místní lákat na orientální pochoutky. Setkáte se zde také s evropskými vlivy, jejichž výsledkem je francouzská, španělská nebo italská kuchyně.

Marrakéš se může pochlubit skvostnou architekturou, která nenechá chladného žádného turistu. Krásný je například palác Bahia, který nechal postavit velkovezír Ba Ahmed pro jednu ze svých manželek Bahia, která mu porodila syna. Je bohatě zdobený a nacházejí se zde apartmány, které byly určeny pro konkubíny.

Určitě byste měli navštívit přenádherné zahrady Majorelle, které jsou díky své barevnosti doslova pastvou pro oči a nacházejí se zde dřeviny a vzácné květiny z různých koutů světa. Jméno nesou po francouzském malíři Jacques Majorelle, který se usadil právě v Maroku a ve středu zahrad si postavil vilu.

Odpočinek si dopřejte v orientálních lázních s názvem Hamman. Určitě vám dobře padne uvolňující koupel nebo masáž.

Pokud máte rádi dobrodružství, vydejte se za hranice města. Kousek od Marrakéše leží města berberských obyvatel. Snadno se také dostanete na pohoří Atlas, kde na vás čeká divoká příroda, řeky a vodopády.

Letenky do Marrákeše najdete zde:

letenky Marrákeš