Letenky do Marseille z Prahy za 1861 Kč

Marseille kromě podmanivé vůně levandule nabízí množství památek. Navštivte Provence a užívejte si tento přitažlivý kout Francie. Letenky z Prahy nyní za 1861 Kč.

Dostat se do francouzského Marseille nikdy nebylo snazší. A co všechno se vyplatí v Marseille vidět? Zde je seznam toho nejlepšího.

Bazilika Panny Márie

Bazilika Notre Dame je dominantou Marseille a budete z ní mít úchvatný výhled na celé město. Na jejím vrcholu se tyčí socha Panny Marie s dítětem, která má město ochraňovat.

Starý přístav

Přístav je srdcem města a je oblíbeným místem pro turisty. Nacházejí se zde dvě mohutné pevnosti, mezi nimiž během útoků natáhli obrovskou řetěz a tak chránily celé město. Dnes zde najdete mnoho kaváren a restaurací.

Pevnost If

Pevnost se rozprostírá na ostrově, který leží kousek od Marseille. Proslavila se díky románu Alexandra Dumase - Hrabě Monte Christo.

Historické muzeum Marseille

V blízkosti starého přístavu se nachází historické muzeum - Musée d'Histoire de Marseille. Muzeum bylo otevřeno v roce 1983 a najdete zde venkovní výstavu s názvem Jardin des vestiges. Sbírka zahrnuje mnoho historických kousků a vykopávky ze všech období.

letenky brusel