Letenky do Paříže z Prahy za 2090 Kč

Paříž chutná, voní, je plný úchvatných historických staveb a okouzlí vás romantickou atmosférou. Paříž je zkrátka úžasný. Udělejte si i vy výlet do města lásky, letenky s odletem z Prahy jsou nyní v nabídce jen za 2090 Kč.

Paříž patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější metropole světa. Získá si vás jeho typický francouzský šarm a skvostná architektura. Město na řece Seině toho nabízí opravdu mnoho. Dominantou města je Eiffelova věž, která ročně přitáhne více než 7 milionů turistů. Nejvíce navštěvovanou památkou Paříže je více než 850 let stará Katedrála Notre Dame. Je postavena v gotickém stylu a pyšní se dechberoucí architekturou. Ukrývá mnohé poklady, jako například posvátné relikvie nebo vzácné korunovační klenoty. Vstup do katedrály je zdarma, připravte se však na to, že si vystojíte docela dlouhou řadu.

Mezi další perly patří Bazilika Sacré Coeur a gotická kaple Sainte Chapelle, která se nachází na ostrůvku Île de la Cité na řece Seine. Pokud máte chuť na pořádnou dávku umění, navštivte nejslavnější muzeum světa - Louvre. Muzeum zahrnuje ve své sbírce více než 35 000 exponátů a jeho návštěva je skutečným zážitkem. Určitě se vyplatí udělat si výlet i mimo centrum Paříže, konkrétně do města Versailles, které leží 24 kilometrů od Paříže. Versailles, který se zde nachází, symbolizuje vrchol královské moci ve Francii. V okolí zámku se nachází přenádherný park s množstvím fontán a zeleně.

Víte, co spojuje Francii a Rakousko? No přece slavné croissanty. I když se toto nadýchané máslové pečivo bezprostředně spojuje s Francií, jeho historie sahá do Rakouska, kde si na podobném sladkém rohlíku pod názvem Kipferl pochutnávali už v 13. století. V roce 1839 rakouský důstojník August Zang otevřel na slavné pařížské ulici Rue de Richelieu vídeňskou pekárnu Boulangerie Viennoise. V nabídce pekárny byl i sladký rohlík Kipferl. Ten sklidil takový úspěch, že ho začali napodobovat a jeho název se změnil na Croissant.

Letenky do Paříže

I vy jste dostali chuť na lahodné croissanty? Vyberte se za nimi do Paříže. Přímé lety do Paříže z Prahy provozuje společnost Czech Airlines. Nejlevnější letenky začínají již od 2090 Kč. Let trvá přibližně 2 hodinky a v ceně letenky máte příruční zavazadlo do 10 kg.

letenky paríž