Letenky do Paříže z Vídně za 711 Kč

Bonjour. Máme pro vás parádní letenky do Paříže už za 711 Kč. Vychutnejte si křupavé croissanty, zažijte romantickou atmosféru a navštivte ty nejznámější památky. Letenky do Paříže s odletem z Vídně nabízí letecká společnost Laudamotion.

Město na řece Seině toho nabízí opravdu hodně. Okouzlí vás nejen svým francouzským šarmem ale i skvostnou architekturou, chutěmi a vůněmi. Není se čemu divit, že město baretů patří k těm nejoblíbenějším turistickým metropolím světa.

Symbolem Paříže je Eiffelova věž, kterou ročně navštíví více než 7 milionů turistů. Mezi nejkrásnější a nejvíce navštěvované památky Paříže patří Katedrála Notre Dame, která byla postavena 850 let dozadu v gotickém stylu. Nacházejí se zde mnohé poklady, jako například posvátné relikvie a vzácné korunovační klenoty. Vstup do katedrály je sice zdarma, ale připravte se na to, že si vystojíte docela slušnou radu.

Nádherná je i Bazilika Sacré Coeur nebo gotická kaple Sainte Chapelle, která se tyčí na městském ostrůvku Île de la Cité. Víte, kde v Paříži narazíte na da Vinciho Monu Lisu? No přece v nejslavnějším a nejnavštěvovanějším muzeu světa - Louvre. Muzeu je součástí palácového komplexu a kdysi bylo sídlem francouzských králů. Dnes představuje úžasnou sbírku umění, která zahrnuje více než 35 000 exponátů. Okolí Paříže je stejně zajímavé a určitě se vyplatí udělat si výlet například do města Versailles, které leží jen 24 kilometrů od Paříže. Versailles a jeho okolní zahrady plné fontán a zeleně jsou skutečnou pastvou pro oči a vrcholovým dílem královské moci ve Francii.

Víte, co má společného Francie a Rakousko? Možná vás to překvapí, ale jsou to slavné croissanty, které jsou bezprostředně spojovány právě s Francií. Pravda je však taková, že jejich historie sahá do Rakouska, kde si na podobném sladkém rohlíku pochutnávali už v 13. století a znali ho pod názvem Kipferl. V roce 1839 se dostali rohlíky na slavnou pařížskou ulici Rue de Richelieu, kde si rakouský důstojník August Zang otevřel vídeňskou pekáren Boulangerie Viennoise. Sladký rohlík sklidil takový úspěch, že ho Francouzi začali ihned napodobovat a změnili jeho název na Croissant.

letenky paríž