Letenky do Pekingu za 8 990 Kč

Objevte Zakázané město, projdite se po Velké čínske zdi a podívejte se zblízka na největší terakotovou armádu na světě. Máme tu pro vás letenky do Pekingu z Vídně za 8 990 Kč. 

Peking je považován za srdce a mozek Číny. Stalo se politickým a kulturním centrem. Oficiální název je Pej-ťing, což znamená Severní hlavní město. Název Peking vznikl na základě jihočínských dialektů.

Tato světová metropole má vždy co nabídnout svým návštěvníkům i kdyby ji navštívíte stokrát. Možná vás neokouzlí na první pohled, má však v sobě něco výjimečného a přitažlivé. Čínu na jedné straně tvoří paláce, muzea a chrámy a na straně druhé jsou zde ultra moderní stavby, sportovní areály a mrakodrapy.

Kroky každého návštěvníka směřují k největší stavbě světa a tou je Velká čínská zeď. Měří až neuvěřitelných 6400 km. Její úkolem bylo v minulosti chránit severní hranice Číny před nepřáteli a hlídalo ji více než milion mužů.

Peking není jen pastvou pro oči ale i pro chuťové pohárky. Tradiční čínské jídla jsou plná rýže, nudlí a nesmí chybět kuřecí nebo kachní maso.

Jedním z největších problémů, se kterými se Peking potýká, je smog. Není se čemu divit, městem se denně přepravují miliony lidí a také se zde nacházejí obrovské průmyslové závody.

Nejzajímavějším místem Pekingu je Zakázané město. Jeho historie sahá až 700 let zpět a celá stavba trvala až 14 let. Toto místo bylo pro veřejnost nepřípustné a vstup bez povolení se trestal smrtí. Vystřídalo se zde 24 císařů, kteří povolili vstup pouze pro vybrané služebnictvo. Čínská pověst říká, že kdo sem jednou vstoupil, už nikdy nesměl odejít.

Určitě byste měli navštívit i náměstí Tiananmen, náměstí Nebeského klidu. Nachází se v centru Pekingu. Symbolem Pekingu je červená Brána Nebeského klidu, která stojí na jeho severním konci.

Letenky do Pekingu z Vídně najdete zde:

letenky peking