Letenky do portugalského Porto od 1522 Kč

Nechte se zlákat portugalským městečkem Porto. Vaši fantazii jistě překoná samotná návštěva. Co řeknete na letenky za 1522 Kč s odletem z Berlína?

Toto půvabné historické městečko nabízí dokonalý historický zážitek a jeho krásy se vám budou ještě dlouho vynořovat v paměti. Porto si oblíbí každý hned na první pohled. Je to jeho historie nesoucí se uličkami města vrytá do zdí starých kostelů a úžasných chrámů, vynikající portské víno, fantastické výhledy a také jeho pulzující atmosféra, která si podmaní každého cestovatele.

Porto je kopcovité a tak se při jeho objevování musíte připravit na to, že dáte trochu zabrat svým nohám. Největším lákadlem a centrem všeho dění je historické centrum města - Ribeira, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Pohled na město si nejlépe vychutnáte procházkou po promenádě. Dominantou Porta jsou mosty, kterých je zde dohromady šest. Nejznámější jsou Ponta Maria Pia, na jehož stavbě se podílel Gustav Eiffel a Ponte Dom Luís I. Mosty jsou postaveny přes řeku Douro, která právě v Portu ústí do Atlantiku.

Mezi nejstarší stavby Porta patří katedrála Sé do Porto, která byla postavena v 12. století. Nachází se na kopci a nabízí úžasný výhled. Výhled si můžete také dopřát pokud vyšlapete na Torre dos Clérigos. Věž je vysoká 75,6 metrů a musíte zdolat přibližně 240 schodů. Odpočinout si můžete v zahradách křišťálového paláce, kde se volně potulují pávi.

Porto je známé také tím, že uspokojí vaše gastronomické choutky. Na každém kroku zde narazíte zde na skvělé cukrárny, kavárny a restaurace, nemluvě o skvělém portském víně.

Porto zvládnete oběhnout za 2 až 3 dny a i za takový krátký čas si k němu dokážete vytvořit citovou vazbu. Porto je zkrátka úžasné.

Letenky do Porta z Berlína najdete zde:

letenky do porta