Letenky do skotského Edinburghu tento podzim za 1 314 Kč

Navštivte krajinu hradů, kiltů, tradičních dud a strašidelných příběhů. Letenky do škótkskeho Edinburghu tento podzim jen za 1 314 Kč. Odlet je z letiště Praha.

Skvělý noční život, historické uličky a místa vyprávějící starodávné příběhy. To je Edinburgh. Už od 15. století je hlavním městem Skotska. Leží na pobřeží Severního moře, v zálivu Firth of Forth. Chloubou města je majestátní zámek, zelené parky a skvělé festivaly.

Edinburgh je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a často je nazýván i "Athény severu". Skotsko okouzlí turistů zejména příjemnou atmosférou a nepopsatelnou historií. Skotové jsou narozdíl od Angličanů velmi přátelští a srdeční a umí si užívat život.

Nad městem se tyčí mohutný zámek, který se rozprostírá na skále. Narodil se zde Jakub Vi., Král Skotska a později i celé Anglie. V zámku se nacházejí historické korunovační klenoty a konají se zde zajímavé prohlídky.

Pokud jste na návštěvě Edinburghu s dětmi, vezměte je do Muzea dětství. Nachází se zde velká sbírka starých hraček, které dnešní děti už neznají. Holyroodhouse je zase unikátní expozice se speciálními efekty, kde můžete například zjistit jak vypadal vývoj Země od Velkého třesku až po současnost - Our Dynamic Earth.

Z výšky kopců Arthur 's Seat nebo Calton Hill si můžete dopřát nádhernou vyhlídku

Historická část města je rozdělena na Staré a Nové město. Rozděluje jejich zelený park, v ktkorom si turisté rádi dopřejí prechádzaku nebo relax v trávě.

Levné letenky Praha - Edinburgh najdete zde:

levné letenky Edinburgh