Letenky do skotského Edinburghu v lednu za 1325 Kč

Navštivte krajinu hradů, kiltů, tradičních dud a strašidelných příběhů. Letenky do škótkskeho Edinburghu v lednu jen za 1325 Kč s odletem z Prahy.

Skvělý noční život, historické uličky a místa vyprávějící starodávné příběhy. To je Edinburgh. Už od 15. století je hlavním městem Skotska. Leží na pobřeží Severního moře, v zálivu Firth of Forth. Chloubou města je majestátní zámek, zelené parky a skvělé festivaly.

Edinburgh je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a často je nazýván i "Athény severu". Skotsko vás okouzlí zejména příjemnou atmosférou a nepopsatelnou historií. Skotové jsou narozdíl od Angličanů velmi přátelští a srdeční a umí si užívat život.

Nad městem se tyčí mohutný zámek, který se rozprostírá na skále. Narodil se zde Jakub VI., Král Skotska a později i celé Anglie. V zámku se nacházejí historické korunovační klenoty a konají se zde zajímavé prohlídky.

Pokud jste na návštěvě Edinburghu s dětmi, vezměte je do Muzea dětství. Nachází se zde velká sbírka starých hraček, které dnešní děti už neznají. Holyroodhouse je zase unikátní expozice se speciálními efekty, kde můžete například zjistit jak vypadal vývoj Země od Velkého třesku až po současnost - Our Dynamic Earth.

Z výšky kopců Arthur 's Seat nebo Calton Hill si můžete dopřát nádhernou vyhlídku

Historická část města je rozdělena na Staré a Nové město. Rozděluje jich zelený park, ve kterém si turisté rádi dopřejí prechádzaku nebo relax v trávě.

Letenky Praha - Edinburgh naleznete zde:

levné letenky Edinburgh