Letenky do Thessaloniki z Vídně za 935 Kč

Starodávné Thessaloniki je úzce spojeno s historií a nabízí řadu zajímavých míst. Letenky do řeckého Thessaloniki s odletem z Vídně jsou nyní v nabídce za 935 Kč.

Soluň (řecky Thessaloniki) je druhé největší město Řecka. Proslavilo se zejména díky Cyrilovi a Metodějovi, kteří přinesli písmo na Velkou Moravu. K nejvyhledávanějším turistickým atrakcím ve městě patří chrám, který bratrem postavili.

Co vidět v Soluni

Další zajímavou památkou je Bílá věž. Postavili ji Turci v 15. století a stavba sloužila na ochranu přístavu. Původně se nazývala Krvavá věž nebo Červená věž. Bylo to proto, že Turci na tomto místě věznili mnoho Hellénů a v roce 1826 se odehrál krvavý masakr. Když si v roce 1912 Řekové vzali Soluň zpět, prefarbili věž na bílo. Odtud pochází její současný název - Bílá věž, která se zároveň stala symbolem řecké suverenity.

Zajímavá je i Rotunda pocházející ze 4. století, Palác Galerius, římské lázně, Aristotelova univerzita a chrám Aghios Dimitrios.

Soluň je specifický pomalou řeckou atmosférou. Můžete se projít promenádou k velkému památníku, který je věnován Alexandrovi Velikému nebo se pokochejte místními obchůdky. Oblíbená je čtvrt Ladadika, kde po setmění narazíte na mnoho turistů i domácích sedících na terasách a vychutnávajúcich si dobré jídlo a víno. Ochutnejte typickou řeckou specialitu, kterou je salát s fetou a olivami.

Letenky Vídeň - Thessaloniki a zpět najdete zde:

lacné letenky Grécko - Solún