Letenky do zimní Barcelony z Prahy od 2190 Kč

Barcelona je nádherná i v zimě. Vydejte se po stopách slavného Gaudího a zažijte pravou španělskou atmosféru. Zpáteční Letenky do Barcelony z Prahy jsou nyní v nabídce od 2190 Kč.

Barcelona je považována za "katalánsky poklad" a toto pojmenování ji právem patří. Bude vás svádět svou jedinečnou energií, která pulzuje všude, kde se jen podíváte. Barcelona má co nabídnout během sezóny, ale je stejně krásná i v zimě. Vynikající jídlo, historické památky a mnohem více.

K Barceloně neodmyslitelně patří její obyvatelé, kteří přidávají na výjimečnosti tohoto místa. Jsou nositeli pravého španělského temperamentu a dokážou se těšit a oslavovat život jako nikde jinde na světě. V ulicích města se to hemží nadanými umělci, který zde nacházejí nekonečnou inspiraci.

Samostatnou kapitolu Barcelony tvoří zdejší gastronomie. Nejznámější pochoutky, které pohladí chuťové pohárky, jsou paellu, sušená šunka Jamon Serrano, tortilly a nápoj horkých nocí - sangria.

Co navštívit v Barceloně

Sagrada Família (Chrám svaté rodiny) je určitě nejznámější památkou Barcelony a životním dílem umělce Antonia Gaudího.

Gaudího rukopis lze vidět na více místech Barcelony, jako je například secesní dům - Casa Batlló, který patří na seznam světového dědictví UNESCO. Charakteristický je nádherně zdobenou fasádou, na níž se nacházejí balkony ve tvaru lebek a neobvyklé komíny na střeše.

Dalším představitelem Gaudího umění je Park Güell (Güell park) umístěný na kopci, ze kterého je úžasná vyhlídka na Barcelonu.

Skvostem města je Katedrála svatého kříže a svaté Eulálie, která je zároveň patronkou Barcelony.

Za návštěvu jistě stojí muzeum nejslavnějšího malíře - Pabla Picassa.

Fanoušci fotbalu by neměli vynechat návštěvu Nou Camp, což je stadion místního fotbalového klubu FC Barcelona.

Letenky do Barcelony z Prahy naleznete zde:

letenky do Barcelony z Prahy