Letenky Marrákeš z Prahy za 3505 Kč

Marrákeš je plný chutí, barev a úžasných míst. Navštivte červenou perlu Maroka. Zpáteční letenky s odletem z letiště v Praze nyní za 3505 Kč.

Marrákeš je silně fascinující, neodolatelný a podmaní si každého už při první návštěvě. Zahrnuje vše a ještě mnohem více, co si dokážete představit pod slovem Orient -berberské příběhy, zvuky fléten, zahalené ženy, koření, množství barev a chutí. Pootevře vám své brány a vy se najednou ocitnete jakoby v pohádce Tisíce a jeden nocí.

Marrákeš je druhé největší město Maroka a zároveň královské město. Zvykne se přezdívat i červená perla Maroka nebo červené město a při jeho návštěvě ihned pochopíte proč. Všude totiž můžete vidět červené fasády domů a v červené barvě se nesou i hradby města, které byly postaveny ještě během berberské dynastie Almorávidů.

Zajímavým místem je Djemaa el-Fna, které je nejrušnějším náměstím světa a narazíte zde na vskutku neopakovatelnou atmosféru. Toto místo se nazývá i náměstím mrtvých, v minulosti totiž zde probíhaly veřejné popravy. Dnes to tu doslova žije. Natrefíte zde na prodavače, kteří vám nabídnou vše od výmyslu světa, zaklínače hadů, cvičené opice, akrobaty, polykače ohně a mnoho jiných atrakcí. S večerem se náměstí mění na obrovskou restauraci pod širým nebem, kde vás zlákají na orientální pochoutky. Mísí se zde všechny chutě světa - francouzská, španělská, italská a jiné.

Marrákeš vás okouzlí i úžasnou architekturou. Nádherný je palác Bahia, který postavil velkovezír Ba Ahmed pro jednu ze svých manželek Bahia, která mu porodila syna. Palác je bohatě zdobený a jeho součástí jsou apartmány, které původně obývali konkubíny.

Za návštěvu stojí úžasné zahrady Majorelle, jejichž barevnost je skutečnou pastvou pro oči. Zahrady jsou plné dřevin a vzácných květů z různých míst světa. Jsou pojmenovány po francouzském malíři Jacques Majorelle, který se usadil v Maroku a postavil si uprostřed zahrad vilu.

Zrelaxovat se můžete v orientálních lázních hamman, kde si můžete dopřát koupel a masáž.

Za dobrodružstvím se můžete vydat na pohoří Atlas, kde narazíte na divokou přírodu, vodopády a řeky.

Letenky do Marrakéše z Prahy naleznete zde:

letenky Marrákeš