Letenky na Island z Prahy za 2598 Kč

Zažijte famózní Island, místo, kde zaplesá srdce dobrodruhům i milovníkům přírody. Letenky na Island nyní seženete už za 2598 Kč.

Island se rozprostírá v Atlantském oceánu, nedaleko Grónska a je to nejvzdálenější místo Evropy. Toto místo láká turisty svou panenskou a nezkrotnou přírodou. Ostrov ledu, ohně, černé lávy, zeleného mechu, rozlehlých ledovců, hučících vodopádů, gejzírů, sopek a elfů. Island není typickou dovolenkovou destinací, kde obdivujete historické památky, vychutnáváte si místní kuchyni nebo ležíte na pláži. Na Island se chodí pro zážitky a za dobrodružstvím.

Věděli jste, že i v Evropě se dají pěstovat banány? Ano. A to právě na Islandu. Dokonce je o nich známo, že chuťově jsou mnohem sladší než ty tropické. Zajímavostí je, že Island je druhým největším pěstitelem banánů hned po Španělsku. Země je přátelská zejména v létě a pokud budete mít štěstí, v září je možné vidět polární záři. Na Islandu si můžete i v nepěkný čas vychutnat teplou vodu v nádherné modré laguně.

Neopakovatelným zážitkem je Zlatý islandský trojúhelník - zlatý vodopád Gulfoss, aktivní gejzír Strokkur a Geysir, podle kterého jsou pojmenovány všechny gejzíry.

Hlavním městem Islandu je Reykjavík, jehož pýchou a dominantou je Hallgrímurov kostel. Další zajímavostí je, že na ostrově vládne nejstarší parlament světa. Zákonodárný sbor zde existuje již od roku 930.

Pokud i vaše srdce touží po tom pravém dobrodružství, tyto super letenky jsou tu pro vás.

Letenky Praha - Reykjavík - Praha najdete zde:

letenky island