Letenky na Island z Prahy za 4790 Kč

Island je kouzelný ostrov, ať ho navštívíte v kterémkoliv ročním období. Nabízí neskutečné přírodní divadlo, jaké najdete málokde na světě. Letenky z na Island z Prahy nyní koupíte od 4790 Kč.

Ostrov ohně a ledu, jak se Island často nazývá, ohromí každého cestovatele již při první návštěvě. Sopky, duhové hory, gejzíry, vodopády, koupání v termálních vodách a mnohem více.

Komu se líbí vodopády, najde zde nejen Dettifoss, který je nejsilnější vodopád v Evropě, ale i vodopád Godafoss, Seljalandfoss, Skógafoss a jiné. V zimě jsou často pokryté ledem a sněhem, což nabízí ještě velkolepější divadlo.

Dalším fascinujícím dílem přírody jsou unikátní ledovcové jeskyně. Ledovec Vatnajökull se nachází na jihovýchodě Islandu a je světovou raritou. Každý rok se totiž pohybuje, mění svůj tvar a odhaluje jeskynní svět pod ním. Tehdy lze jeskyně navštívit, avšak pouze na pár týdnů, dokud je ledovec znovu nezavře.

Největším lákadlem Islandu je nepochybně polární záře. Na tento přírodní úkaz je doslova lov, nikdo vám totiž negarantuje, že ji 100% uvidíte. Chce to hodně trpělivosti a také vám musí přát počasí. Výsledek však rozhodně stojí za to.

Na Islandu se můžete po celý rok koupat v horkých pramenech. Mezi ty nejznámější patří Modrá laguna (Blue Lagoon), která je nejnavštěvovanější atrakcí na ostrově spolu se Zlatým kruhem (Golden Circle).

Letenky do Reykjavíku z Prahy naleznete zde:

letenky island