Letenky na Kypr z Vídně za 4063 Kč

Poznejte Afroditin ostrov a navštivte ty nejzajímavější místa. Letenky na Kypr s odletem z Vídně má v nabídce Ryanair za 4063 Kč.

Kypr je třetí největší ostrov ve Středomoří, který se pyšní nádhernými plážemi a přírodními scenériemi jakoby vystřiženými z těch nejlepších časopisů o cestování. Objevte úžasné historické památky, udělejte si túru na pohoří Trodos nebo navštivte roklinu Avakas. Legenda říká, že právě na tomto ostrově se zrodila z mořské pěny bohyně lásky a krásy - Afrodita, v antickém světě známa pod jménem Afrodita.

Ostrov nepatří jen mezi nejoblíbenější turistické destinace, ale má důležitý význam iz historického hlediska. Právě na tomto místě vznikla a formovala se lidská civilizace, a to již v mladší době kamenné.

Ty nejkrásnější pláže na Kypru najdete v letovisku Ayia Napa. Nejkrásnější lagunou ostrova je Nissi, která se pro své úchvatné přírodní scenérie pravidelně umísťuje v žebříčcích nejkrásnějších pláži světa. Za vidění určitě stojí i pláž Konnos, která je pokrytá bílým pískem.

Do dávné historie se zatouláte v hlavním městě - Nikósii. Město se formovalo pod vlivem Byzantské říše, templářů a Benátčanů. Věděli jste, že Nikósie je poslední rozdělené město v Evropě. Dělí se na dva zcela odlišné světy - tureckou a řeckou část.

Letenky Vídeň - Paphos (Kypr) a zpět najdete zde:

letenky paphos cyprus