Letenky na Kypr za 1635 Kč

Kypr je kouzelný ostrov s nádhernou přírodou a množstvím archeologických nalezišť. Letenky na sluneční ostrov Kypr nyní jen za 1635 Kč.

Kypr nabízí nekonečné možnosti pro skvělou dovolenou. Je třetím největším ostrovem ve Středomoří a může se pyšnit azurovými vodami a zlatavými plážemi. Můžete objevovat jeho historické památky, udělat si výlet na pohoří Troodos nebo prozkoumat roklinu Avakas. Podle řecké mytologie se právě na Kypru zrodila z mořské pěny bohyně Afrodita.

Ostrov je velmi rozmanitý a najdete zde pláže s bílým a tmavým pískem až po jemný štěrk. Ty nejkrásnější pláže se nacházejí v letovisku Ayia Napa a nejkrásnější lagunou ostrova je Nissi, která se pravidelně umísťuje v žebříčcích nejkrásnějších pláži světa. Nádherná je i pláž Konnos s bílým pískem.

Chcete-li se zatoulat do dávné historie ostrova, navštivte město Nikósie. Hlavní město vzniklo už v časech Byzantské říše a dále rostlo pod vlivem templářů a Benátčanů. Zajímavostí je, že Nikósie se dělí na tureckou a řeckou část a jde o poslední rozdělené město v Evropě.

Úchvatným zážitkem jsou i toulky po starověkých klášterech a byzantských kostelích nebo cyklistika borovým lesem v pohoří Troodos. Cyprus ohromí i vaše chuťové pohárky, místní kuchyně je dokonalým spojením řeckých, tureckých a arabských chutí.

Letenky Vídeň - Paphos (Kypr) a zpět najdete zde:

letenky paphos kypr