Letenky na Mallorcu za 4 490 Kč

Letenky na Mallorcu má v nabídce Air Berlin za úžasné ceny. Přímé linky provozuje z letiště Praha do Palma Mallorca. Nejlevnější letenky seženete již za 4 490 Kč. 

Mallorca patří mezi TOPKY z oblíbených turistických destinací. Je největším z Baleárských ostrovů (Menorca, Ibiza, Formentera) ve Středozemním moři. Je populárním dovolenkovým místem pro německých turistů - oblast El Arenal, britských a skandinávských turistů - oblast Magaluf.

Mallorca láká turisty panenskou přírodou a nádhernými plážemi. Pokud preferujete odpočinek a romantiku, vyberte si východní pobřeží, pro které jsou typické malé zátoky. Vyhledávané jsou střediska Cala d'Or, Cala Mondragó, Portocolom nebo Calas de Mallorca. Pro rodiny s dětmi je ideální sever Mallorky se širokými plážemi a pozvolným vstupem do moře. Klidné pláže najdete ve středisku Alcúdia nebo Paquera. Pro ty, kteří touží po zábavě a hledají noční život, není nic lepšího než jih ostrova, kde to žije přes den i v noci. Je to hlavně oblast kolem hlavního města Palma Mallorca, střediska Magaluf, El Arenal nebo Palmanova. V Magaluf se baví hlavně angličtí teenageři. Středisko Magaluf je zase plné německých teenagerů a bavících se německých seniorů.

Na ostrově se zachovalo mnoho ruin zámků a starobylých opáctiev z římských dob. Na rozvoji místního folklóru a kuchyně se zase podepsala maurská kultura.

Mezi nejkrásnější pláže Mallorky patří Cala Agulla, kterou obklopuje piniový les. Mezi další poklady patří Cala Mondrago, která se nachází v národním parku a je ideálním místem pro šnorchlování. V jižní části Mallorky se nachází nádherná pláž Es Trenc s bílým pískem a skalnatým pobřežím.

V hlavním městě, Palma Mallorca, se nacházejí historické památky, krásné zahrady, malebné uličky, vynikající restaurace, kavárničky a obchody se známými značkami. Dominantní stavbou města je katedrála La Seu z 13. století. V noci je katedrála nádherně osvětlená a vidět ji i z dálky.

Ať už preferujete rodinnou dovolenou s dětmi, ale hledáte odpočinek v kombinaci se zábavou, Malorka vás uspokojí v každém směru. Tato perla Středozemního moře je určitě zárukou vydařené dovolené.

Air Berlin stále nabízí levné letenky na Mallorku s odletem z letiště Praha. Je ten správný čas naplánovat si letní dovolenou.

Levné letenky na Mallorku z Prahy naleznete zde:

levné letenky Malorka