Letenky na Maltu z Prahy za 1311 Kč

Objevte panenskou přírodu a dobrodružnou historii Malty. Nejmenší ostrov Evropské unie nabízí úchvatné zákoutí. Letenky s odletem z Prahy nyní za 1311 Kč.

Mezi skutečné skvosty Malty patří hlavní město Valetta, které v minulosti sloužilo jako rytířská pevnost. Dodnes tu najdete zachované hradby a chrámy. Město založili rytíři na podnět papeže.

Na Maltě narazíte na mnoho míst, které jsou spojeny s maltézskými rytíři. Jedním takovým je Grand Master 's Palace (Palác velmistra), který se nachází v srdci města.

Dalším zajímavým místem je Katedrála sv. Jana, která byla pojmenována podle Jana Křtitele. Po staletí se zde dokonce nacházela vzácná relikvie - jeho pravá ruka. Během vpádu Napoleona byla tajně převezena do Ruska a dnes se údajně nachází v Černé Hoře.

Pokud se chcete dozvědět více o historii Malty, navštivte místo Hal Saflieni Hypogeum, které je nejcennějším archeologickým nalezištěm na světě. Komplex tvoří chodby a katakomby vytesané do hloubky čtyř pater. Historie tohoto místa sahá 3000 let p.n.l .. Vykonával se zde pohřební rituály a během archeologických prací zde bylo objeveno více než 7000 těl.

Úchvatné jsou také neolitické chrámy Hagar Qim a Mjandra, které jsou vytesány do vápenců. Tyto skalnaté megality jsou dokonce ještě starší než pyramidy.

Letenky Bratislava - Malta - Bratislava najdete zde:

letenky malta